İptal ve İade Politikası

İPTAL VE İADE POLİTİKASI & CAYMA HAKKINA İLİŞKİN GENEL BİLGİLENDİRME

“Yapılır.com” üzerinden yapmış olduğunuz alış verişlerinizde on dört gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ( cayma hakkı kullanılmayacak ürün ve hizmetler hariç olmak üzere)  cayma hakkınızı kullanabilir ve yahut ürünün hatalı, kusurlu vb. teslim edilmesi durumunda iade sürecini web sitemizde yer alan adımları takip ederek başlatabilirsiniz.

Web sitesi içerisinde yer alan  Hesabım >> Siparişlerim seçeneğini takip ederek, cayma hakkınızı kullanacağınız/ iade edeceğiniz siparişi seçip "iade talebi" bağlantısına tıkladıktan sonra cayma hakkı/iade  formuna ulaşabilirsiniz. Cayma hakkı formunda iade nedeninizi belirtikten sonra "gönder" butonuna tıklamanız halinde cayma hakkı/iade talebiniz oluşturulur. İade talebi gönderildikten sonra ürünü teslim aldığınız kargo firması aracılığıyla ürünün  "orjinalliği bozulmadan" ( gönderilen koruyucu kutusu ile birlikte hasarsız ve eksiksiz olarak) tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Ürünün tarafımıza ulaşması akabinde, cayma hakkının/iade talebiniz işleme alınacaktır.

Horoz Lojistik ile alınan siparişlerde iade formunun tarafımıza ulaşmasının ardından Horoz Lojistik firması bilgilendirilmekte ve firma alıcının bulunduğu bölgeye göre organize olarak iadesi gerçekleştirilecek ürünü adresten teslim almaktadır. 

Web sitemizde yer alan iade sürecini takip edebileceğiniz gibi süresinde başvuru yapmak kaydıyla aşağıda bilgileri yazılı tarafımıza yazılı olarak da başvuruda bulunabilmeniz mümkündür.

SATICI*        

 

Unvanı                     

ÖNCÜ GİRİŞİMLER TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Mersis No                

0656049236800001

Adres                        

Andifli Mahallesi Sokullu Sokak A Blok 4 A Kaş/Antalya

İletişim                      

info@yapilir.com

0850 255 0 111 ( Whatsapp Destek Hattı)

 

 

Genel Bilgilendirme

 • Alıcı olarak, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahipsiniz. Ancak bu cayma hakkınızı, aşağıda  “Cayma Hakkı Kullanılamayacak” olarak belirtilen ürün ve hizmetler bakımından kullanmanız mümkün değildir.
 • Cayma hakkını kullanılmasına ilişkin süresiniz, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise alıcının veya alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak alıcı olarak sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süreç içerisinde de cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.
 • Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrıteslim edilen mallarda, alıcı veya alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
b) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, alıcının veya alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
c) Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, alıcının veya alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esasalınır.

 • Malın satıcı tarafından taşıyıcıya teslimi, alıcıya yapılan teslim olarak kabul edilmez.
 • Mal teslimi ile hizmet ifasının birlikte yapıldığı sözleşmelerde, mal teslimine ilişkin cayma hakkı hükümleri uygulanır.
 • Alıcı olarak, cayma hakkı süresi dolmadan, yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcıya cayma hakkını kullandığına dair bildirimini yöneltebilirsiniz. Cayma hakkının alıcı tarafından kullanıldığına dair bildiriminin satıcıya ulaşmasından itibaren on dört gün içinde yapılan ödeme alıcıya iade edilecektir. Ancak bu süre, bankanıza bağlı olarak değişiklik gösterebilecektir.
 • kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
 • İade formu,
 • İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 • ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir. 
 • Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.
 • Kanunen cayma hakkı öngörülmemiş hallerde cayma hakkından faydalanılamayacağı gibi bu hakkın usulüne uygun veya zamanında kullanılmadığı durumlarda Alıcı cayma hakkını kaybeder.

Cayma Hakkı Kullanılamayacak Hükümler

Alıcı, aşağıda belirtilenler bakımından cayma hakkını kullanamaz. Alıcı tarafından cayma hakkının kullanılamadığı ürünler aşağıdaki gibidir:

1-Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

2-Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

3-Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

4-Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

5-Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

6-Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

7-Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

 1. Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
 2. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddimallara ilişkin sözleşmeler.
 3. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

info@yapilir.com  adresinden veya 0850 255 0 111 numaralı whatsapp destek hattımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.